• rozwiń

"Milion w portfelu", 14.01

"Milion w portfelu", 14.01 Odtwórz: "Milion w portfelu", 14.01
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 Bizes i Świat Foto: "Milion w portfelu" | Video: "Milion w portfelu", 14.01

W programie "Milion w portfelu" podpowiadamy i sprawdzamy, jak inwestują eksperci, i jakie strategie przyjmują. Dysponują oni portfelem o wartości miliona złotych. Dziś Jacek Rzeźniczek, dyrektor Departamentu Zarządzania Portfelami Secum AM.

Komentarz Jacka Rzeźniczka:

W ostatniej edycji portfel stracił na wartości 3,1 proc. Główną przyczyną spadku była korekta na rynku akcji połączona z wyjątkową słabością polskiego rynku od listopada do ostatniej wyceny. Zawiodły także fundusze absolutnej stopy zwrotu, które powinny zarabiać w każdych warunkach rynkowych i stabilizować portfel. Negatywny splot okoliczności sprawił, że spadły wszystkie komponenty portfela. Na kolejną edycję główne założenie nie ulega zmianie.

Dopóki prognozy dla polskiej gospodarki sugerują rosnącą dynamikę PKB, a stopy procentowe pozostają na rekordowo niskim poziomie, dopóty w portfelu będzie doważany rynek akcji, w szczególności segment emitentów o mniejszej kapitalizacji. Aktualne pozostaje również założenie, że hossa na szerokim rynku trwa, a spadki od listopada są jedynie korektą w dłuższym trendzie wzrostowym. Obecną korektę traktuję jako okazję do zwiększenia alokacji w fundusze akcji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane