• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Miliardy z e-kantorów skusiły warszawską giełdę

Miliardy z e-kantorów skusiły warszawską giełdę
Foto: TVN 24 Foto: Giełda Papierów Wartościowych przymierza się do uruchomienia platformy umożliwiającej użytkownikom kupno i sprzedaż waluty przez internet

Giełda Papierów Wartościowych rzuci wyzwanie internetowym kantorom. Spółka chce wejść na wart 20 mld zł rynek wymiany walut online - ustaliła "Rzeczpospolita".

GPW przymierza się do uruchomienia platformy umożliwiającej użytkownikom kupno i sprzedaż waluty przez internet.

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", ruszyły już prace nad systemem transakcyjnym, a internetowa platforma wymiany walut mogłaby zostać uruchomiona jeszcze w tym roku.

Gracze rynkowi

Rynek internetowej wymiany walut zdominowany jest przez niezależne spółki, m.in. Cinkciarz.pl oraz Currency One - właściciela serwisów Walutomat i Internetowykantor.pl.

- Szacujemy, że rok 2013 branża zamknęła na poziomie około 20 miliardów obrotów. Zakładam, że w tym roku rynek może wzrosnąć o 70-80 proc. - mówi Paweł Kyć, dyrektor marketingu serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat.pl.

Podkreśla, że ten biznes wymaga sporych inwestycji w promocję, na zwrot z której trzeba czekać w tej branży bardzo długo ze względu na niewielką marżę.

- Tylko podmioty osiągające odpowiednią skalę mają szansę funkcjonować bezproblemowo i przynosić zysk inwestorom - uważa przedstawiciel Currency One.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane