• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Miliardy w zamian za głowę Streżyńskiej?

Miliardy w zamian za głowę Streżyńskiej?
Foto: TVN24 Foto: Prezes UKE uniemożliwia inwestycje - wynika ze strategii TPSA

Grupa TP oferuje rządowi inwestycje o wartości 20 mld zł w zamian za wstrzymanie lub ograniczenie działań regulacyjnych - uważa Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jej zdaniem, jest to de facto propozycja biznesowa - pieniądze za głowę regulatora.

- Wprawdzie nie jest to w strategii napisane wprost, ale na to samo wychodzi, bo w Polsce regulacja jest projektem autorskim. Ja za nią odpowiadam - publikuję moje strategie i jeśli one, zdaniem TP, mają być gruntownie zmienione, to tak naprawdę jest to wołanie o głowę regulatora - mówi w rozmowie z "Parkietem" Anna Streżyńska.

Obiecane inwestycje

...Publikuję moje strategie i jeśli one, zdaniem TP, mają być gruntownie zmienione, to tak naprawdę jest to wołanie o głowę regulatora...

streżyńska

W swojej oficjalnej strategii TP skarży się, że spółka jest ograniczona wymogami polityki regulacyjnej i nie jest w stanie inwestować. A co mogłaby zrobić? TP w opublikowanych przez nią w ostatnim czasie raportach i opracowaniach wspomina o inwestycjach w bezprzewodowy dostęp do szerokopasmowego internetu (CDMA) na paśmie 450 MHz, zaangażowaniu w budowę infrastruktury potrzebnej do zorganizowania Euro 2012 oraz systemie łączności ratowniczej Tetra.

Spółka oferuje również udział jej i TP Emitela w cyfryzacji telewizji naziemnej oraz w tworzeniu światłowodowej sieci NGN o dużej przepustowości wartej od 7 do 14 mld zł.

Streżyńska odpowiada, że inwestycje związane z CDMA TP i tak musi wykonać, bo inaczej utraci licencję. Jej zdaniem, zaangażowanie w Euro 2012 to dla spółki dobry biznes. - TP i jej konkurentów nie stać na przegapienie takiej okazji - uważa.

kap/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane