• rozwiń
  • WIG20 2183.25 +0.85%
  • WIG30 2470.27 +0.77%
  • WIG 57418.58 +0.69%
  • sWIG80 11429.60 -0.17%
  • mWIG40 3647.38 +0.29%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: PKP

Miliard złotych na interaktywne rozkłady jazdy na stacjach i peronach

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Za ok. miliard zł PKP PLK rozbuduje system informacji pasażerskiej - poinformował członek zarządu ds. inwestycji Wojciech Folejewski. System ruszy w 2015 roku, a pasażerowie będą mogli korzystać m.in. z interaktywnych rozkładów jazdy na stacjach i peronach.

Jak wyjaśnił przedstawiciel PKP PLK, po przetargu na budowę nowego systemu, pilotażowo zostanie on uruchomiony na jednej z podwarszawskich linii jeszcze w 2014 roku. Docelowo w 2015 roku na każdej stacji czy przystanku kolejowym ma znajdować się zintegrowany z centralą system informacji dla pasażera.

Ekran zamiast papieru

Zamiast tradycyjnego papierowego rozkładu, na tablicach wyświetlane będą aktualne rozkłady jazdy pociągów czy korekty. Na największych stacjach znajdować się też będą interaktywne wyświetlacze, na których sami pasażerowie będą mogli sprawdzić interesujące ich informacje.

Folejewski dodał, że nowy system do prezentowania informacji zastąpi kilkadziesiąt obecnych działających na dworcach. - Zdecydowanie podniesie to komfort dla pasażerów - ocenił. Członek zarządu PKP PLK poinformował również, że spółka po pięciu miesiącach tego roku realizuje plan inwestycyjny z nadwyżką. Miesięcznie nakłady przekraczają 0,5 mld zł, a po pięciu miesiącach mamy ok. 150 mln nadwyżki - podkreślił.

Miliardowe wydatki

Przedstawiciel PKP PLK powiedział, że w 2014 roku wydatki spółki na inwestycje nie są zagrożone i zgodnie z planem osiągną ponad 7 mld zł na koniec roku. - Wierzę, że pułap 7 mld zł nie jest naszą granicą i w ciągu kilku lat możemy zwiększyć nakłady na inwestycje nawet do 10 mld zł rocznie - dodał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane