• rozwiń

Miliard do wzięcia na usługi

Miliard do wzięcia na usługi
Foto: TVN24 Foto: Konkurs ma zachęcić firmy do inwestycji w Polsce

Planujesz stworzyć centrum usług? Czekają na ciebie unijne dotacje wartości 1 mld zł. Najpierw trzeba jednak wystartować w konkursie organizowanym przez resort gospodarki. Warunkiem jest deklaracja, że spółka stworzy co najmniej 100 miejsc pracy - pisze "Rzeczpospolita".

Oferowany 1 mld zł to znacznie wyższa suma niż przed rokiem. Wtedy wartość dotacji wyniosła zaledwie 290 mln zł. Kwota ta ma zachęcić inwestorów, także zagranicznych, do inwestycji w Polsce. Jak przypomina dziennik, tylko w ubiegłym roku pięć dużych koncernów zagranicznych zapowiedziało inwestycje, dzięki którym ma powstać ponad 1300 miejsc pracy.

Setki nowych miejsc pracy

Wiadomo, że projektami w Polsce jest zainteresowanych aż 61 inwestorów z różnych branż, a 18 z nich dotyczy centrów usług. Na ten rok zaplanowane jest m.in. utworzenie centrum rozliczeń finansowych w Szczecinie przez UniCredit Group, które ma zatrudnić 430 osób. Kolejne 400 osób znajdzie pracę w Centrum Rozwoju Oprogramowania we Wrocławiu, które planuje Nokia Siemens Networks.

Zasady konkursu są proste - o dotacje może się ubiegać każda firma, która zadeklaruje, że dzięki inwestycji powstanie co najmniej 100 nowych miejsc pracy. Więcej we wtorkowej "Rzeczpospolitej".

mon ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane