• rozwiń

Mikołaj zgarnia najwięcej. Nawet 170 zł za wizytę

Mikołaj zgarnia najwięcej. Nawet 170 zł za wizytę
Foto: TVN24 Foto: Święta są dobrą okazję do zarobku

Przedświąteczna gorączka, która zaczęła się już na dobre, oraz Boże Narodzenie mogą być nie tylko okazją do wydawania pieniędzy, ale także do ich zarabiania. Jest bowiem wiele ofert związanych ze świątecznymi zawodami. Serwis szybko.pl wymienia część z nich razem z potencjalnymi zarobkami. Na początku stawki jest św. Mikołaj.

Pierwsze oferty pojawiają się już w październiku, jednak zapotrzebowanie pracodawców na świątecznych pracowników jest największe w pierwszych dniach grudnia. Pracę można znaleźć na okres od kilku dni do kilku tygodni. Formą zatrudnienia jest najczęściej umowa o dzieło.

(Nie)każdy Mikołaj ma swoją Śnieżynkę

Na jakich stanowiskach i na jak długo można się zatrudnić oraz ile można zarobić?
Przed Bożym Narodzeniem żłobki, przedszkola i inne placówki odwiedza Święty Mikołaj. Czasem można go spotkać również w supermarketach z okazji organizowanych promocji. Popularnością w dużych miastach cieszą się też osobiste wizyty Mikołaja w domach, zwłaszcza w Wigilię. Osoby, które zdecydują się na przebranie za Mikołaja, zarobią nawet 170 zł za jedną wizytę. W gorącym okresie "dobry" Mikołaj może mieć nawet kilka wizyt dziennie. Wymagania pracodawców nie są wygórowane – trzeba być dyspozycyjnym i mieć dobry kontakt z dziećmi.

Razem z Mikołajem często pracuje Śnieżynka. Do jej głównych zadań należy asystowanie "szefowi". Jeśli będzie uczestniczyła w imprezie dla dzieci, będzie podawała prezenty i bawiła się z maluchami. Z kolei w pracy na bankietach dla dorosłych pomoże przy obsłudze gości. Jej wynagrodzenie będzie kształtować się w granicach 10-15 zł na godzinę.

Nie ma świąt bez karpia i choinki...

Świąteczne zawody i zarobki

Święty Mikołaj - do 170 zł za wizytę
Śnieżynka - 10-15 zł za godzinę
sprzedawca karpi - 8 do 14 zł za godzinę
praca przy produkcji ozdób świątecznych - do dwóch tys. zł za kilkanaście dni
pakowacze prezentów - 8 do 12 zł za godzinę
sprzedawca choinek - 1 do 1,6 tys. zł za kilkanaście dni

szybko.pl

Ci, którzy nie chcą się przebierać, mogą zatrudnić się jako sprzedawcy karpi. Wystarczy posiadać aktualną książeczkę sanepidu i mieć ukończone 18 lat. Stawka godzinowa to od 8 do 14 zł.

Ponieważ nie ma świąt bez udekorowanego drzewka, a więc potrzebni są sprzedawcy choinek. Pracodawcy wymagają od nich przede wszystkim dyspozycyjności i pracy w nieograniczonym wymiarze godzin przez kilkanaście dni poprzedzających Wigilię. Zarobki wahają się od 1000 do 1600 zł za kilkanaście dni.

... ani bez prezentów

Dobrą okazją na zarobienie przez Bożym Narodzeniem jest też praca przy produkcji ozdób świątecznych. Obowiązki są bardzo różne – od wykonywania drobnych prac pomocniczych do obróbki szkła. Jest to również okazja na nawiązanie stałej współpracy z firmą. Można zarobić nawet 2000 zł za kilkanaście dni.

Potrzebni są również pakowacze prezentów. Praca polega na obsłudze stanowisk do pakowania upominków w centrach handlowych. Pracuje się w systemie zmianowym po kilka godzin dziennie. Ważna jest sprawność i szybkość w wykonywaniu swoich obowiązków. Stawka godzinowa waha się w granicach 8-12 zł.

mkg/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane