• rozwiń
  • WIG20 2241.64 +0.35%
  • WIG30 2540.44 +0.35%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:12

Dostosuj

Mieszkania z TBS do wykupienia?

Mieszkania z TBS do wykupienia?
Foto: TVN24 Foto: Mieszkania z TBS będą do wykupienia?

Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje przepisy, które umożliwią wykup na własność mieszkań z towarzystw budownictwa społecznego. Do wykupu konieczne będzie rozliczenie zaciągniętych kredytów na budowę - pisze "Gazeta Prawna".

- Musimy dokładnie rozwiązać kwestię rewaloryzacji wartości takiego mieszkania, określić zasady, na jakich pomoc państwa powinna być zrekompensowana oraz w jakiej procedurze wykup ten powinien się odbywać - mówi gazecie wiceminister Olgierd Dziekoński. Jego zdaniem, kwestia wprowadzenia możliwości wykupu mieszkań w TBS-ach jest już przesądzona. Proponowane rozwiązanie ma swoje racjonalne uzasadnienie, skoro Sejm poprzedniej kadencji dopuścił możliwość wykupu spółdzielczych zasobów lokatorskich.

Wielu przedstawicieli TBS-ów ma jednak wątpliwości, czy pomysł ten zostanie w praktyce zrealizowany. Przypominają oni, że propozycje dopuszczenia możliwości wykupu mieszkań w TBS-ach na własność pojawiały się już wcześniej i nigdy nie stały się obowiązującym prawem.

W Polsce w zasobach towarzystw budownictwa społecznego jest obecnie 70 tys. mieszkań. - Obawiam się, że nie uda się stworzyć zasad wykupu, które byłyby społecznie akceptowalne i sprawiedliwe także w stosunku do tych, którzy kupili mieszkania za kredyty komercyjne - mówi "Gazecie Prawnej" Piotr Myc, prezes TBS w Stargardzie Szczecińskim, który za rządów AWS pełnił funkcję wiceministra rozwoju regionalnego i budownictwa.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane