• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Mieszkania w Pekaes i PKP

Mieszkania w Pekaes i PKP
Foto: TVN24 Foto: Przewoźnicy zaczynają romans z deweloperką

Pekaes, spółka transportowo - logistyczna idzie w ślady swojego kolejowego odpowiednika - PKP i zaczyna budować mieszkania - czytamy w "Rzeczpospolitej". Przewoźnicy zamiast sprzedawać atrakcyjne tereny w centrach miast postanowiły w nie zainwestować. I sporo zarobić.

Budowa trzech warszawskich apartamentowców Pekaesu przy ul. Siedmiogrodzkiej i biurowca przy ul. Grzybowskiej może ruszyć już na początku przyszłego roku. Chociaż wykonawca i sposób finansowania nie są jeszcze znane, to projekty autorstwa Grupy 5 zakładają, że budynki będą miały od ośmiu do 17 pięter, a w każdym będzie ponad 200 lokali.
- Wartość inwestycji szacujemy na 370 - 420 mln zł - mówi Katarzyna Nowakowska, rzecznik Pekaes.

Pierwsze mieszkania mają pojawić się na rynku juz pod koniec przyszłego roku. Spółka liczy, że zysk brutto z obu projektów, apartamentowców i biurowca wyniosą 150 - 170 mln zł brutto.

Kolejne mieszkania Pekaesu, kiedy zakończy się projekt warszawski, mają powstać we Wrocławiu w dzielnicy Psie Pole i w Pruszczu Gdańskim.

PKP przetarły "tor"

Jedną z pierwszych spółek, która wpadła na pomysł wykorzystania, będących w jej posiadaniu gruntów, była PKP. Pod koniec przyszłego roku ruszy budowa kilkuset mieszkań i budynku biurowo-usługowego na 24-hektarowej działce przy ul. Ordona i Jana Kazimierza w Warszawie. W projekcie, do którego PKP da grunt, PKO Inwestycje doda doświadczenie deweloperskie i pieniądze.

Nowe mieszkania na działkach należących do PKP mają powstać także w Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane