• rozwiń
  • WIG20 2205.02 +0.56%
  • WIG30 2505.93 +0.53%
  • WIG 58297.28 +0.55%
  • sWIG80 11628.87 +0.43%
  • mWIG40 3820.31 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Mieszkańcy TBS-ów zapłacą więcej

Mieszkańcy TBS-ów zapłacą więcej
Foto: TVN24 Foto: Mieszkańcy TBS-ów będą płacić wyższe czynsze

Ministerstwo Infrastruktury proponuje, by czynsze w mieszkaniach budowanych przez Towarzystwa Budownictwa Społecznego były określane na podstawie ustawy o ochronie praw lokatorów. Do założeń projektu ustawy dotarła "Gazeta Prawna". Może to oznaczać drastyczny wzrost czynszów w tej formie budownictwa.

Przy dzisiejszych zasadach określania wysokości czynszów nie da się pokryć kosztów utrzymania budynku i jednocześnie spłacać zaciągniętego na budowę kredytu.

tbs

- Przy dzisiejszych zasadach określania wysokości czynszów nie da się pokryć kosztów utrzymania budynku i jednocześnie spłacać zaciągniętego na budowę kredytu - tłumaczy wiceminister infrastruktury Piotr Styczeń. Według niego, nowe przepisy umożliwią TBS-om budowanie nowych mieszkań finansowanych z kredytów komercyjnych.

Nowe zasady, nowe stawki czynszów

Zmiany zasad obliczania czynszów oznaczają jednak ich wzrost. Eksperci nie są w stanie dokładnie określić wysokości podwyżek, ale ich zdaniem czynsze wzrosną aż o 50 proc. Obawia się tego kilkaset tysięcy mieszkańców TBS-ów, którzy już teraz płacą ok. 10 zł czynszu za metr kwadratowy lokalu. Tymczasem członek wspólnoty mieszkaniowej czy spółdzielni płaci prawie dwa razy mniej.

mpj//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane