• rozwiń
  • WIG20 2241.64 +0.35%
  • WIG30 2540.44 +0.35%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:10

Dostosuj

Miedź zniżkuje. Powodem obawy o Chiny

Miedź traciła ostatnio silniej niż inne metale przemysłowe Odtwórz: Miedź traciła ostatnio silniej niż inne metale przemysłowe
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Miedź traciła ostatnio silniej niż inne metale przemysłowe | Video: Miedź traciła ostatnio silniej niż inne metale przemysłowe

We wtorek ceny miedzi kontynuowały zniżki z poprzedniego dnia, ponieważ na rynku utrzymywały się obawy, że spowolnienie tempa wzrostu Chin i słabsza kondycja chińskiego sektora nieruchomości doprowadzą do wzrostu zapasów surowca.

O godzinie 12.28 tonę miedzi w kontraktach trzymiesięcznych CMCU3 na Londyńskiej Giełdzie Metali (LME) wyceniano na 7050,50 dolara, o 0,37 procent mniej niż na poniedziałkowym zamknięciu.

Większy wzrost

Miedź traciła ostatnio silniej niż inne metale przemysłowe, ponieważ rynek niepokoił się, że surowiec gromadzony w Chinach służy głównie do finansowania transakcji, powiedział Stephen Briggs, strateg z BNP Paribas.

- Firmy, które zawierają te transakcje, są często powiązane z sektorem nieruchomości. Pogorszenie sytuacji na rynku nieruchomości może więc przełożyć się na rozwiązanie niektórych spośród tych umów - dodał Briggs.

Miedź silnie traciła w poniedziałek, reagując na doniesienia, że chińskie banki zaczęły wstrzymywać przedłużanie kredytów dla firm z sektora nieruchomości.

Pogorszyło to nastroje, już wcześniej osłabione przez wzrost podaży surowca i obchody Księżycowego Nowego Roku.

We wtorek zapasy w magazynach monitorowanych przez LME zmniejszyły się o 3.325 ton. Obecnie poziom zapasów jest o 60 procent niższy niż w czerwcu ubiegłego roku. Dane z Chin wskazują natomiast, że zapasy surowca w tym kraju wciąż rosną.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane