• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Miedwiediew: Rosja nie odczuła jeszcze efektów zachodnich sankcji

Miedwiediew: Rosja nie odczuła jeszcze efektów zachodnich sankcji
Foto: government.ru Foto: Miedwiediew zapewnił, że obecnie sankcje Zachodu nie uderzają w Rosję

Rosja nie odczuła jeszcze efektów zachodnich sankcji, ale jeśli zostaną one zastosowane wobec wszystkich sektorów rosyjskiej gospodarki, poszkodowane będą także przedsiębiorstwa europejski - powiedział premier Rosji Dmitrij Miedwiediew, cytowany przez agencję Interfax.

- W tej chwili wpływ sankcji na rosyjską gospodarkę jest absolutnie minimalny, jeśli w ogóle jest - podkreślił Miedwiediew w wywiadzie. - Regularnie słychać groźby, że sankcje zostaną nałożone na takie branże jak inżynieryjne czy wytwarzanie energii - podkreślił Miedwiediew.

I dodał: - Oznacza to, że skala możliwości eksportowych Rosji będzie zagrożona. Jednak mamy ogromną ilość inwestycji pochodzących z krajów Unii Europejskiej, a zatem te relacje też będą poszkodowane.

Rosyjski premier jest przekonany, że nikt nie jest zainteresowany takim obrotem spraw, ponieważ "jest oczywiste, że takie sankcje zadają cios interesom gospodarczym, przede wszystkim europejskim.

Trzeci stopień

Unia ma rozważyć kolejne sankcje wobec Rosji w razie, gdyby zakłóciła ona przebieg niedzielnych wyborów prezydenckich na Ukrainie lub zdestabilizowała wschodnie regiony tego kraju. Chodzi o tzw. sankcje trzeciej fazy (czyli gospodarcze); byłyby one kolejnym etapem po nałożeniu zakazów wizowych i zamrożeniu aktywów konkretnych osób i firm w związku z kryzysem ukraińskim.

Ewentualne restrykcje na import z Rosji mogą wahać się od najłagodniejszych - obejmujących dobra luksusowe, aż do najbardziej radykalnych - całkowitego zakazu importu z Rosji ropy i gazu.

Rosja ze swej strony ostrzegła, że niezależnie od tego, czy ewentualne sankcje wymierzone będą w poszczególne sektory jej gospodarki, czy też będą kompleksowe i systemowe, opracowała stosowne działania jako odpowiedź.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane