• rozwiń

Miedwiediew: Jesteśmy izolowani. Nasz kierunek to Azja

Miedwiediew: Jesteśmy izolowani. Nasz kierunek to Azja
Foto: EPA Foto: Rosja chce zwiększyć swoje wpływy w Azji

Polityka przeciwników Rosji stawia sobie za cel budowę nowego ładu światowego, w którym nasz kraj izoluje się od reszty globu - oświadczył w piątek w Soczi szef rosyjskiego rządu Dmitrij Miedwiediew. Zapowiedział zwrot Moskwy w stronę Azji.

Przemawiając na Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym w Soczi Miedwiediew odniósł się też do zachodnich sankcji nałożonych na Rosję za jej działania na Ukrainie. Powiedział, że wszelkie próby wywierania presji na Moskwę jeszcze nigdy nie przyniosły skutku.

Zwiększyć rolę w Azji

Podkreślił, że kluczową strategią Rosji będzie teraz zwiększenie politycznej i gospodarczej roli w Azji, co umocni autorytet Moskwy również na Zachodzie. Strategia Rosji w Azji to nie "bezmyślna zemsta na Europie", lecz świadoma droga rozwoju - dodał.

Rosyjski premier uznał także za "niewłaściwe i niepotrzebne" dyskusje o zamknięciu rosyjskiej gospodarki czy przestawieniu jej na mobilizację. Podkreślił, że Rosja zamierza trzymać się głównych zasad polityki makroekonomicznej, a sankcje "prędzej, czy później się skończą".

Miedwiediew oświadczył również, że podpisał rozporządzenie dopuszczające wprowadzenie ceł na towary z Ukrainy, jeśli Kijów zacznie wdrażać umowę stowarzyszeniową z UE.Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane