• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Miedwiediew i Merkel o gazowych rurach

Gazociąg Północny ma znaczenie strategiczne - zgodnie uznali Angela Merkel i Dmitrij Miedwiediew. Na zamku Schleissheim koło Monachium kanclerz Niemiec podejmowała prezydenta Rosji na międzyrządowych konsultacjach.

- Projekt Gazociągu Północnego pod Bałtykiem ma strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego nie tylko Niemiec i Rosji, ale całej Europy - ocenił na wspólnej konferencji prasowej prezydent Miedwiediew.

Również kanclerz Angela Merkel oświadczyła, że Niemcy zdecydowanie popierają tę inwestycję. Zapewniła też, że rządy obu krajów zaangażują się, aby inwestorzy otrzymali konieczne pozwolenia na budowę.

Miedwiediew nie jest zazdrosny

Merkel podkreśliła też, że Nord Stream oraz zainicjowane w tym tygodniu plany gazociągu Nabucco, omijającego Rosję, to dwa odrębne projekty. Wyraziła nadzieję, że Nabucco nie przyczyni się do zakłóceń dostaw rosyjskiego gazu do Europy Zachodniej.

Z kolei Miedwiediew zapewnił, iż Rosja "nie jest zawistna o Nabucco". - Ale jak na razie nikt nie potrafił mi wyjaśnić, w jaki sposób gaz ma trafić do tego gazociągu - wytknął rosyjski prezydent.

Zabójców ukarzą "zgodnie z rosyjskim prawem"

Dmitrij Miedwiediew nazwał zamordowanie działaczki stowarzyszenia Memoriał Natalii ej "prowokacją i tragicznym wydarzeniem". Zapewnił, że jej zabójstwo zostanie skrupulatnie wyjaśnione. - Sprawcy zostaną ukarani zgodnie z rosyjskim prawem - oświadczył prezydent Rosji.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane