• rozwiń
  • WIG20 2188.03 -0.16%
  • WIG30 2485.63 -0.24%
  • WIG 57899.67 -0.26%
  • sWIG80 11615.01 -0.05%
  • mWIG40 3788.32 -0.93%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:41

Dostosuj

Microsoft znów na celowniku Brukseli

Microsoft znów na celowniku Brukseli
Foto: TVN24 Foto: Unia Europejska ponownie stawia zarzuty amerykańskiemu gigantowi

Komisja Europejska ponownie oskarża amerykańskiego giganta software'owego o działania ograniczające konkurencję na rynku programów komputerowych. Według Brukseli, włączając przeglądarkę Internet Explorer do pakietu Windows Microsoft ogranicza wolność wyboru konsumenta.

Według przedstawicieli Komisji Europejskiej, działania Microsoftu są niezgodne z unijnym prawem. Klient kupujący system operacyjny Windows - sztandarowy produkt Microsoftu - automatycznie wraz z nim instaluje na swoim komputerze przeglądarkę Internet Explorer. To, zdaniem KE, narusza wolność wyboru. Dodatkowym zarzutem jest ograniczenie konkurencji pomiędzy producentami przeglądarek internetowych.

KE zajęła się sprawą Internet Explorera, reagując na złożoną w grudniu 2007 roku skargę norweskiej firmy Opera Software, produkującej m.in. konkurencyjną przeglądarkę internetową o nazwie Opera.

Komisja już wcześniej zarzucała gigantowi z Redmont działania na szkodę klientów. W roku 2007 spółce Billa Gatesa wymierzono olbrzymią karę za dołączanie do Windows odtwarzacza Media Player. Tylko w ubiegłym roku KE ukarało Microsoft karą 899 mln. euro za działania monopolistyczne.

Producent najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie ma 8 tygodni na ustosunkowanie się do zarzutów stawianych przez unijnych przedstawicieli.

kg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane