• rozwiń
  • WIG20 2241.64 +0.35%
  • WIG30 2540.44 +0.35%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:10

Dostosuj

Microsoft znalazł nowego kapitana?

Microsoft znalazł nowego kapitana?
Foto: Wikipedia (CC BY-SA 2.0) Foto: Satya Nadella to kolejna osoba, która być może pokieruje Microsoftem

Komputerowy gigant wciąż płynie bez kapitana. Microsoft wciąż nie wybrał nowego prezesa, który zastąpi Steve'a Ballmer'a, który ogłosił odejście na emeryturę kilka miesięcy temu. Wiele wskazuje na to, że jego następcę poznamy w nadchodzącym tygodniu i będzie nim, pochodzący z Indii, Satya Nadella.

Steve Ballmer, w sierpniu ubiegłego roku, poinformował, że planuje przejść na emeryturę w ciągu 12 miesięcy. Od tego momentu trwa intensywne poszukiwanie jego następcy. Na czele komitetu stanął legendarny założyciel Microsoftu Bill Gates.

Satya Nadella jest jedną z osób najczęściej wymienianych w tym kontekście. Tym razem Agencja Bloomberg – powołując się na informacje pracownika Microsoftu – poinformowała, że Nadell to pewniak w tym wyścigu.

Wcześniej wśród kandydatów na stanowiska szefa koncernu wymiany był m.in. Stephan Elop, były prezes Nokii. Amerykańskie media spekulują także, że Bill Gates odejdzie ze stanowiska szefa rady nadzorczej po wyłonieniu nowego szefa Microsoftu.

Satya Nadella to urodzony w Hajdarabadzie Hindus. Jeżeli otrzyma nominację to będzie trzecim prezesem Microsoftu w ciągu ostatnich 38 lat. Nadella do tej pory był odpowiedzialny w Microsofcie za rozwiązania dotyczące „chmury” (Cloud OS).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane