• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Microsoft rzuca mapę Googlowi

Microsoft rzuca mapę Googlowi
Foto: Bing Maps Foto: Bing Maps, czyli świat według Microsoftu

Microsoft udostępnił właśnie udoskonaloną wersję serwisu Bing Maps, zapewniającej dostęp do map satelitarnych. Gigant z Redmond zapewnia, że jego technologia zapewnia bardziej płynne powiększanie i oddalanie widoku map, niż oferują konkurenci. Jak łatwo się odgadnąć, na myśli ma tu Google'a.

Nowa wersja Bing Maps jest dużo bogatsza od dotychczasowej. W praktyce to ok. 300 terabajtów cyfrowych zdjęć i innych danych. Płynne powiększanie ma zapewnić technologia Silverlight, od pewnego czasu lansowana przez Microsoft.

To konkurent popularnego Flasha firmy Adobe, podobnie jak on umożliwia wyświetlanie treści multimedialnych w internetowych przeglądarkach.

W przypadku Bing Maps umożliwia ona płynne przechodzenie pomiędzy różnymi sposobami wyświetlania w zależności od poziomu powiększenia: od zdjęć satelitarnych, przez lotnicze można dojść do modeli 3D i tzw. streetside, czyli zdjęć z ulicy.

Microsoft wzbogacił też swą usługę o tzw. galerię aplikacji. Pozwala ona programistom umieszczać własne informacje na mapach. Można więc znaleźć tam dane o natężeniu ruchu drogowego, sklepach, restauracjach czy nawet ściennym graffiti w danym miejscu.

Dotąd potentatem w dziedzinie internetowych map była usługa Google Maps, z którą konkurowały jedynie w różnych krajach lokalne usługi, w rodzaju polskiego zumi.pl.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane