• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Microsoft liczy na Agorę przy zarzucaniu sieci

Microsoft liczy na Agorę przy zarzucaniu sieci
Foto: sxc.hu Foto: Będzie połączenie portali

Microsoft, właściciel MSN, jednego z najpopularniejszych na świecie portali internetowych, który w Polsce na razie nie podbił serc internautów, podpisał porozumienia z Agorą SA, wydawcą "Gazety Wyborczej" i właścicielem portalu Gazeta.pl. Głównym celem obu spółek ma być stworzenie nowego portalu.

Na chwilę obecną umowa zakłada m.in. rozwój wspólnych produktów i przyznanie Agorze wyłączności na sprzedaż powierzchni reklamowych w tych produktach. Docelowo jednak obie spółki mają stworzyć wspólny portal, który - według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" - ma ruszyć jesienią.

Drugie uderzenie

Zgodnie z umową MSN.pl, polska wersja portalu Microsoftu, która zadebiutowała rok temu, zniknie z sieci. W jego miejsce pojawi się MSN.gazeta.pl. Treści do nowego portalu będzie dostarczać Agora. Internauci chcący odwiedzić witrynę MSN.pl będą automatycznie przekierowywani do nowego portalu.

W wybranych serwisach Agory zostaną wdrożone technologie i produkty z pakietu Windows Live: narzędzia do komunikacji (m.in. poczta elektroniczna, komunikator) i współdzielenia informacji (np. zdjęcia, blogi).

Eksperyment wykonany, tylko trochę nieudany

Podpisując porozumienie z Agorą Microsoft przyznał, że uruchomiony rok temu portal MSN.pl nie spełnił oczekiwań. Według zapowiedzi miał konkurować z najsilniejszymi portalami horyzontalnymi (ogólnotematycznymi). Wg. marcowej edycji badania Megapanel PBI/Gemius MSN.pl zajmował dopiero 20. pozycję w rankingu najpopularniejszych witryn w polskiej sieci (niecałe 3 mln realnych użytkowników w marcu). Gazeta.pl Agory zajęła 8. miejsce (7,6 mln realnych użytkowników).

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane