• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Microsoft kończy z Vistą

Microsoft kończy z Vistą
Foto: TVN24 Foto: Vista kończy karierę. Microsoft zapowiedział wprowadzenie Windowsa 7

Vista kończy swoją dwuletnią karierę. Microsoft zdecydował zastąpić krytykowany system nowym Windowsem 7. Kiedy trafi do sprzedaży? Nie wiadomo, ale firma już zabukowała historycznie najwyższą kwotę na jego marketing.

Wstępna wersja nowego Windowsa została zaprezentowana we wtorek grupie 6 000 programistów. - Wszystko kręci się wokół personalizacji i przekazania użytkownikowi pełnej kontroli nad jego PC. I to jest nasza wielka inicjatywa - mówił Steven Sinofsky, technolog, który prowadzi program rozwoju nowej wersji Windowsa.

Nowe oprogramowanie ma być szybsze. Połączenie prywatnego PC do kamer, drukarek i tworzonych w domu sieci ma przebiegać łatwo. Według Sinfsyego projektowane jest również wprowadzenie większych możliwości w zarządzaniu folderami i plikami.

Windows 7 ma być gotowy za około rok. Na razie nie znana jest data jego wprowadzenia do sprzedaży, ani cena.

Vista poważnym balastem Microsoftu

Vista pojawiła się na rynku 30 stycznia 2007 roku. I od tamtego czasu przegrywała konkurencję z Applem. Skala problemu ujawniła się w ubiegłym tygodniu wraz z opublikowaniem rozczarowujących wyników za trzeci kwartał, które analitycy ocenili jako historyczną zmianę. Ale to nie koniec złych wiadomości. Szacuje się, że do 2011 roku zaledwie 26 proc. komputerów osobistych w amerykańskim sektorze przedsiębiorstw wyposażonych zostanie w Vistę. Wyniki podobnego badania sprzed roku wskazywały na odsetek 68 proc.

Internetowa wersja Office'a

Na tym zmian nie koniec. Microsoft zamierza bowiem stworzyć własną wersję internetowego office'a. To byłaby bezpośrednia konkurencja między innymi dla Google Docs, gdzie użytkownik ma do dyspozycji zaawansowany edytor tekstów, arkusze kalkulacyjne oraz ma możliwość tworzenia w sieci prezentacji. Przedstawiciele Microsoftu unikali jednak konkretnej odpowiedzi na pytania o koszt produktu.

jjb/ ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane