• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Microsoft goni konkurencję. Office na smartfonach i to za darmo

Microsoft goni konkurencję. Office na smartfonach i to za darmo
Foto: shutterstock.com Foto: Microsoft zmienił zdanie ws. pakietu Office

Duża zmiana w Microsoft. Pakiet Office będzie teraz dostępny na urządzeniach mobilnych i to za darmo. Dzięki temu gigant chce zapobiec utracie użytkowników pakietu na komputerach osobistych.

Jak pisze CNN Money, przez lata Office nawet nie był dostępny na urządzeniach mobilnych, a co dopiera za darmo. To zaczęło się zmieniać w lecie 2013 roku, kiedy Office został udostępniony na iPnone'ach i w końcu na urządzeniach z Androidem.

W marcu tego roku oprogramowanie trafiło też na iPada. Trzeba było jednak zapłacić 99 dolarów za

pakiet Office 365.

Inaczej

Teraz użytkownicy iPhone'ów, iPadów i urządzeń z Androidem mogą tworzyć i edytować dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje - nawet jeśli nie są klientami Office 365 - pisze CNN Money.

Zmiany w Microsoft wymusił rynek. Tradycyjne komputery i laptopy zaczęły schodzić na dalszy plan ustępując miejsca smartfonom. Dodatkowo produkty konkurencyjnych firm zaczęły być dostępne na smartfony i to w lepszych cenach. Google od dawna oferuje aplikację Drive za darmo, a Apple swój pakiet iWork na iPadach i iPhone'ach.

Udostępniając Office za darmo dla użytkowników mobilnych Microsoft jest pewny, że utrzyma dotychczasową bazę użytkowników pakietu na komputerach osobistych. Co ważne, jak podkreśla CNN Money, darmowy Office na urządzanie mobilne nie ma niektórych funkcji dostępnych w płatnych wersjach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane