• rozwiń

Microsoft chce pobić iPhone'a KIN-em

Microsoft chce pobić iPhone'a KIN-em
Foto: microsoft.com Foto: "Przyjacielski" telefon Microsoftu - KIN

iPhone'om i innym smartphone'om pojawiła się konkurencja. To KIN. Nowy produkt Microsoftu. Najbardziej znana firma produkująca oprogramowanie komputerowe, oferuje telefon przede wszystkim młodzieży. Oprogramowanie przystosowane jest do użytkowania programów społecznościowych typu Facebook i Twitter.

Telefony KIN posiadają dotykowy ekran oraz wysuwaną klawiaturę QWERTY. Na razie są dwa modele - KIN ONE i KIN TWO.

Pierwszy z nich posada aparat 4 Mpix, 4 GB pamięci i odtwarzacz muzyki. Większy i lepiej wyposażony jest KIN TWO. - ma kamerę 8 mpix, 8 GB i szerszą klawiaturę. Sprzęt został opracowany przez firmę Sharp.

Społeczność to podstawa

To, co w KIN-ie oryginalne, to ekran startowy o nazwie KIN Loop. Jest on aktualizowany na bieżąco i umożliwia ciągłe śledzenie nowych informacji m.in. na serwisach społecznościowych takich jak Facebook, MySpace i Twitter. Jednocześnie, za pomocą ekranu startowego użytkownik może publikować swoje treści i komentować wpisy innych. Producenci nazywają go "przyjacielskim" ze względu na wygodę w dostępie do serwisów.

- To ma być telefon, który łączy z innymi. Telefon, który wspomaga towarzyskie relacje - powiedział Robbie Bach, szef rozrywki Microsoftu. - Społeczność to podstawa tego telefonu - dodał Derek Snyder z tej samej firmy.

W telefonie jest również ciekawa usługa - Spot. Za pomocą zielonego punktu na telefonie, można w jednej sekundzie pokazać wszystkim swoim znajomym naszą wypowiedź, zdjęcie czy film. Jeśli chcemy czymś się podzielić z innymi, tylko przekładamy to do punktu Spot i to już pojawia się w sieci.

ktu//kdj/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane