• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

MFW z pieniędzmi zaczeka na ukraińske wybory

Ukraina na razie nie otrzyma czwartej transzy antykryzysowego kredytu od Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Pieniądze popłyną do Kijowa dopiero po wyborach prezydenckich 17 stycznia - zdecydował MFW.

Szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn powiedział, że do czasu wyboru nowego prezydenta współpraca z Kijowem zostaje zawieszona. W rozmowie z agencją Reutera, przypomniał, że pod koniec października Wiktor Juszczenko podpisał - mimo sprzeciwu MFW i rządu - ustawę podwyższającą płace minimalne. Przeciwnicy takiego kroku zwracali uwagę, że Ukraina nie ma pieniędzy na podwyżki. - Kiedy są wybory, decyzje mogą różnić się od tych, które były przyjęte rok temu, kiedy był przyjmowany program finansowej pomocy dla Kijowa - powiedział Strauss-Kahn.

Od listopada zeszłego roku Międzynarodowy Fundusz Walutowy miał przekazać Ukrainie 16,4 miliarda dolarów. Do końca tego roku, Kijów miał otrzymać czwartą transzę w wysokości 3,8 miliarda dolarów. Fakt, że te pieniądze nie wpłyną, znacznie utrudni realizację polityki premier Julii Tymoszenko. Komentatorzy nie wykluczają, że właśnie taki był cel decyzji Wiktora Juszczenki.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane