• rozwiń

Temat: Gospodarka

MFW szykuje lepsze prognozy dla globalnej gospodarki

Foto: PAP/EPA Foto: MFW szykuje nowe prognozy dla świata

Międzynarodowy Fundusz Walutowy podniesie swoje prognozy dla globalnego wzrostu - zapowiedziała szefowa MFW Christine Lagarde. Rewizji można się spodziewać w ciągu najbliższych trzech tygodni.

W październiku ubiegłego roku MFW obniżył swoje prognozy wzrostu tłumacząc, że globalna gospodarka "pozostaje na niskim biegu".

Lepsze wyniki wschodzących rynków

Według ówczesnych wyliczeń, świat w 2013 rozwijał się w tempie 2,9 proc. co jest spadkiem o 0,3 pkt proc. w stosunku do poprzedniej prognozy. Z kolei w 2014 r. ma się rozwijać w tempie 3,6 proc. (spadek o 0,2 pkt proc.). Dla Polski te prognozy to 1,3 proc. w 2013 i 2,4 proc. w 2014.

Wtedy ekonomiści tłumaczyli, że obniżenie prognoz było spowodowane wolniejszym tempem ekspansji gospodarek wschodzących, takich jak: Brazylia, Chiny i Indie. Od tego czasu kraje te mocno przyspieszyły, przez co konieczna jest nowa prognoza.

Lepsze dane płyną także z USA, gdzie odnotowano wzrost PKB najwyższy od 2011 roku. Od lipca do września 2013 roku PKB urosło o 4,1 proc. w porównaniu do 3,6 proc. w 2012.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane