• rozwiń
  • WIG20 2125.34 +0.82%
  • WIG30 2429.62 +0.81%
  • WIG 56494.18 +0.67%
  • sWIG80 11612.67 +0.18%
  • mWIG40 3777.62 +0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:38

Dostosuj

MFW odmawia rozmów z Białorusią

MFW odmawia rozmów z Białorusią
Foto: sxc.hu Foto: Białoruś zostanie bez pieniędzy MFW?

Międzynarodowy Fundusz Walutowy poinformował, że odmówił rozmów z rządem Białorusi na temat przyznania pożyczki, ponieważ polityka gospodarcza władz tego kraju jest zbyt oddalona od wymagań MFW.

- Nie jesteśmy gotowi na rozpoczęcie rozmów. Negocjacje wymagałyby porozumienia na najwyższym szczeblu, aby przyjąć całościowy i spójny pakiet w celu rozpoczęcia głębokich reform strukturalnych - wyjaśnił szef delegacji FMW Christopher Jarvis, po trwającej półtora tygodnia wizycie w Mińsku.

Wzorst nierealny

- Obecnie nie widzimy spójnego planu gospodarczego. Uważamy, że założony na 2012 rok 5-procentowy wzrost gospodarczy jest nierealny - dodał Jarvis przypominając, że rząd białoruski kontroluje ceny i kursy walut.

- Zalecamy liberalizację cen, danie szefom przedsiębiorstw państwowych większej autonomii, ułatwienie zatrudnionym przechodzenie do rozwijających się sektorów, zwiększenie roli sektora prywatnego poprzez reformę banków, prywatyzację i podjęcie kroków, które przyciągną zagraniczne inwestycje - podkreślił szef misji MFW.

Białoruś jest objęta zachodnimi sankcjami z powodu represjonowania przez władze przedstawicieli opozycji.

ab\mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane