• rozwiń

Merril Lynch stracił 400 mln dolarów

Bank inwestycyjny Merrill Lynch zawiesił jednego ze swoich pracowników i wszczął śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy handlu walutami. "Financial Times" poinformował, że pracujący w londyńskim City Alexis Stenfors, zataił 400 milionów dolarów strat.

Pieniądze zostały zaprzepaszczone w wyniku niekorzystnych operacji walutowych brytyjskiego tradera.

- Kadra kierownicza wyższego szczebla jest skoncentrowana na wyjaśnieniu sprawy i wyraża przekonanie, że ryzyko związane z potencjalnymi stratami jest pod kontrolą - uspokaja bank w komunikacie.

Kolejna porażka Merril Lynch

Sprawie przyjrzeć ma się również brytyjski, irlandzki oraz amerykański nadzór finansowy. Niezależnie od wyniku postępowania, jest to kolejny cios w reputację banku, który w ubiegłym roku stracił miliardy na błędnych inwestycjach i przed bankructwem uratowało go jedyne przejęcie przez Bank of America.

Gdy Merrill Lynch & Co. w piątek poinformował o odkryciu "pewnych nieprawidłowości" podczas przeglądu zapisów transakcji swojego londyńskiego oddziału, Stenfors oznajmił, że "doszło do nieporozumienia".

nsz ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane