• rozwiń
  • WIG20 2192.08 +0.58%
  • WIG30 2485.00 +0.56%
  • WIG 57944.91 +0.57%
  • sWIG80 11587.73 -0.01%
  • mWIG40 3738.89 +0.64%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:59

Dostosuj

Mercedes zadomowi się w Polsce?

Mercedes zadomowi się w Polsce?
Foto: Mercedes-Benz Foto: Czy następca popularnej A-klasy będzie produkowany w Polsce?

Najnowszej generacji mercedesy prawdopodobnie będą produkowane w Polsce. Jak nieoficjalnie dowiedział się "Newsweek", niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler wybuduje jedną ze swoich fabryk w naszym kraju. Wartość inwestycji ma wynieść 800 mln euro.

Fabryka ma powstać w miejscowości Ujazd, niedaleko polsko-niemieckiej granicy. Zakład będzie produkować kompaktowe mercedesy najnowszej generacji, a w fabryce zatrudnienie znajdzie ponad 3 tys. Polaków. Pierwsze polskie auta spod znaku mercedesa mogą zjechać z taśmy po 2010 roku.

Z doniesień tygodnika wynika, że strona niemiecka zawęziła swój wybór do dwóch lokalizacji: strefy aktywności gospodarczej w polskiej gminie Ujazd oraz rumuńskiego Cluj - regionu przemysłowego w północno-zachodniej części kraju. Oficjalna decyzja ma zapaść w czerwcu.

Przebieg rozmów o lokalizacji zakładu został objęty umowami o poufności. Jednak zdaniem tygodnika jeden z niemieckich negocjatorów Daimlera ujawnił, że zarząd koncernu wybierze Polskę.

- Nie znam decyzji Daimlera. Mogę tylko powiedzieć, że dokładamy wszelkich starań, by przekonać takich inwestorów do lokowania kapitału w Polsce - komentuje lakonicznie Rafał Baniak, wiceminister gospodarki odpowiedzialny za inwestycje zagraniczne.

mwr//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane