• rozwiń
  • WIG20 2110.11 +0.37%
  • WIG30 2415.33 +0.38%
  • WIG 56204.55 +0.30%
  • sWIG80 11590.84 -0.22%
  • mWIG40 3787.27 +0.23%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Menedżerowie Porsche z zarzutami

Prokuratura w Stuttgarcie poinformowała, że przedstawiła zarzuty wyłudzenia kredytu trzem menedżerom finansowym niemieckiego holdingu motoryzacyjnego Porsche.

Według prokuratury sprawa ta ma związek z zakończoną fiaskiem próbą przejęcia przez Porsche spółki Volkswagen. Jedną z objętych zarzutami osób jest były szef finansowy holdingu Porsche Holger Haerter. Jak się twierdzi, prokuratura dysponuje wystarczającą ilością materiałów wskazujących na to, iż podejrzani oszukali bank - napisała agencja dpa.

"Zdecydowanie sprzeciwia się oskarżeniom"

Prokuratura nie ujawniła personaliów żadnego z trzech podejrzanych, ale reprezentująca Haertera kancelaria adwokacka w Duesseldorfie wydała oświadczenie, odpierające stawiane jej klientowi zarzuty.

"Pan Haerter zdecydowanie sprzeciwia się oskarżeniom, wysuniętym przez prokuraturę w Stuttgarcie" - głosi oświadczenie, zaznaczając jednocześnie, że są one bezpodstawne. Haerter "z dużym spokojem" oczekuje dalszego postępowania w tej sprawie - dodała kancelaria.

Postawione zarzuty dotyczą kredytu w wysokości 10 mld euro, który miał być spłacony w marcu 2009 roku. W trakcie negocjacji na temat prolongowania tej spłaty podejrzani mieli się posługiwać nieprawdziwymi danymi.

Holding wciąż współpracuje z bankiem

Rzecznik Porsche potwierdził we wtorek, że holding nadal współpracuje z bankiem, który udzielił mu wspomnianej pożyczki.

Poza zarzutem wyłudzenia kredytu, równolegle badane są podejrzenia o sprzeniewierzenie i manipulacje rynkowe, ale na razie nie wiadomo, kiedy prokuratura dojdzie w tych kwestiach do ostatecznych wniosków - powiedziała prokurator Claudia Krauth. Według niej sprawdzanie dodatkowych wątków potrwa co najmniej do połowy bieżącego roku.

jak\mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane