• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

MEN finansuje kryptoreklamę

MEN finansuje kryptoreklamę
Foto: TVN24 Foto: Pomysły dla 6-latków: Nie ma głupich, żeby stać w kolejce do lekarza - trzeba kupić ubezpieczenie w PZU

Reklama w sfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji gazetce dla dzieci. W przygotowanej za unijne pieniądze broszurze dla 6-latków znalazło się opowiadanie promujące ubezpieczeniową firmę PZU SA.

Na 12 stronie broszurki znalazła się czytanka, z której wynika, że najlepszą metodą na uniknięcie wielogodzinnych kolejek do lekarza jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia - i to wykupienie właśnie w PZU. Każde z kuratoriów w kraju dostało po tysiąc egzemplarzy gazetki z prośbą, by rozdysponowało ją w  przedszkolach.

Najpierw mam się wlec do lekarza i godzinami czekać w dusznej przychodni na wizytę, potem czekać w kolejce do laboratorium, a wyniki otrzymam za tydzień albo i za miesiąc. Potem dadzą mi skierowanie do specjalisty, do którego na wizytę dostanę się za parę lat. Nie ma głupich! [...] Wystarczy wykupić ubezpieczenie zdrowotne w PZU! Będzie tanio, bez kolejek, bez stresu

kryptoreklama

"Planeta Filipka" to nowe pismo edukacyjne dla dzieci - na stronach ministerstwa opisywane jako mające "upowszechniać ideę uczenia się przez całe życie, zwłaszcza na etapie przedszkolnym”. Jak pisze "Dziennik Polski", na jego wydanie resort przeznaczył środki z unijnego projektu „Ogólnopolskie kampanie upowszechniające model uczenia się przez całe życie”. Przygotowanie publikacji powierzono wydawnictwu trudniącemu się do tej pory m.in. wydawaniem romansów.

Pitera się zajmie

W rozmowie z gazetą minister ds. walki z korupcją Julia Pitera zapewniła, że zajmie się sprawą, bo jej zdaniem nosi to znamiona kryptoreklamy.

Sam resort edukacji w treści swej publikacji nie widzi niczego nagannego. "MEN nie jest wydawcą półrocznika »Planeta Filipka«, jest nim wydawnictwo Elipsa, w związku z czym MEN nie może brać odpowiedzialności za treści zamieszczone w gazecie. Współpraca MEN z Wydawnictwem Elipsa obejmowała przygotowanie i zamieszczenie w półroczniku dwóch artykułów prezentujących korzyści psychologiczne i społeczne wynikające z rozpoczęcia edukacji dzieci w wieku przedszkolnym (3-5 lat) i z rozpoczęcia edukacji szkolnej przez dzieci w wieku 6 lat" - napisało biuro prasowe resortu edukacji w mailu przesłanym "Dziennikowi Polskiemu".

Jak zauważa gazeta, z pieniędzy pochodzących z tego samego europejskiego projektu MEN sfinansowało niedawno 10 odcinków serialu "Klan", którego bohaterowie zachęcali do zakładania prywatnych przedszkoli. Wydał na to ok. 270 tys. zł.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane