• rozwiń

Meksykanin bogatszy od Gatesa

Meksykanin bogatszy od Gatesa
Foto: Wikipedia/José Cruz/ABr/World Economic Forum/Jason McELweenie Foto: Tylu miliarderów jeszcze nie było

Bill Gates nieodwołalnie stracił koronę najbogatszego człowieka na Ziemi. Najwięcej na koncie ma, drugi rok z rzędu, Meksykanin Carlos Slim Helu - ogłosił w środę wieczorem amerykański magazyn "Forbes". W czwartek polska edycja "Forbesa" ma opublikować również listę najbogatszych Polaków.

1. Carlos Slim Helu, 74 mld, Meksyk

2. Bill Gates, 56 mld, USA

3. Warren Buffett 50 mld, USA

4. Bernard Arnault, 41 mld, Francja

5. Larry Ellison, 39,5 mld, USA

6. Lakshmi Mittal, 31,1 mld, Indie

7. Amancio Ortega, 31 mld, Hiszpania

8. Eike Batista, 30 mld, Brazylia

9. Mukesh Ambani, 27 mld, Indie

10. Christy Walton, 26,5 mld, USA

10 najbogatszych ludzi na świecie

Najbogatszym człowiekiem na świecie jest Carlos Slim Helu - meksykański biznesmen i właściciel holdingu Telecom. Jego majątek wyceniany jest na 74 miliardy dolarów. Na drugim miejscu jest Bill Gates z fortuną 56 miliardów dolarów, a na trzecim Warren Buffet z 50 miliardami.

Łącznie miliarderów na świecie jest 1210 - to rekordowa w rankingu "Forbesa" liczba. Łącznie ich majątki warte są 4,5 biliona dolarów.

Od zeszłego roku liczba ta urosła o 199 nowych osób - głównie z tak zwanych krajów BRIC, czyli Brazylii, Rosji, Indii i Chin. W rankingu znalazły się 102 kobiety (w 2010 roku było ich 89).

Kto będzie najbogatszym Polakiem?

W zeszłym roku 648 miliarderów pomnożyło swoje fortuny, 160 odnotowało straty, a 146 zachowało niezmienioną pozycję. Z listy usunięto 47 osób, 10 zmarło, a 42 powróciło do rankingu po przerwie.

Najmłodszym miliarderem jest Dustin Moskovitz, współzałożyciel Facebooka, który urodził się zaledwie 8 dni przed słynnym Markiem Zuckerbergiem (obaj mają po 26 lat). Majątek Zuckerberga wyceniany jest na 13,5 mld dolarów. Znalazł się on na 52. miejscu listy.

W czwartek polska edycja magazynu opublikowała listę najbogatszych Polaków.

jk//gak/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane