• rozwiń

Mega-fuzja w lotnictwie

17,7 mld dolarów - tyle będzie teraz warty największy przewoźnik lotniczy na świecie. Amerykańskie towarzystwa: Delta Air Lines i Northwest Airlines połączyły się pod szyldem Delta.

Z 800 samolotami i 75 tys. pracowników przewoźnik chce osiągnąć obroty w wysokości 35 mld dolarów rocznie. Jak sam twierdzi, będzie docierać w prawie 400 miejsc w 67 krajach.

Negocjacje ws. fuzji prowadzono w Atlancie w stanie Georgia. Tam też będzie znajdować się centrala firmy. Oprócz tego swoje przedstawicielstwa otworzy

Postanowiliśmy, że dojdzie do fuzji tylko, jeśli zgodzą się na to obie strony i ich akcjonariusze. Okazało się, że Delta i Northwest doskonale do siebie pasują. Dlatego dziś ogłaszamy połączenie firm

Richard Anderson, szef Delty

m.in. w Nowym Jorku, Amsterdamie, Paryżu i Tokio. Szefem skonsolidowanej spółki pozostanie dotychczasowy CEO Delta Air Lines Richard Anderson.

Doskonale dopasowani

- Postanowiliśmy, że dojdzie do fuzji tylko, jeśli zgodzą się na to obie strony i ich akcjonariusze. Okazało się, że Delta i Northwest doskonale do siebie pasują. Dlatego dziś ogłaszamy połączenie firm - przemawiał podczas uroczystego podpisania umowy. Fuzja polega na przejęciu Northwest przez Deltę - za każdą akcję tego pierwszego podmiotu, akcjonariusze dostaną 1,25 akcji Delty.

Do tej pory obie linie należały do SkyTeam - drugim po Star Alliance towarzystwie przewoźników na świecie. Oprócz połączonych linii do SkyTeam należą m.in. Aeroflot, Aeroméxico, Air France, Alitalia, CSA Czech Airlines i KLM.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane