• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Mega-awaria w PKO BP usunięta

Mega-awaria w PKO BP usunięta
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: 0904PKOP.avi

Gigantyczna awaria systemu informatycznego, która sparaliżowała dziś PKO BP została usunięta. Bank zapewnia, że klienci mogą już korzystać z bankowości internetowej, bankomatów, a także wpłacać i wypłacać pieniądze w placówkach. Wcześniej przez kilka godzin byli kompletnie odcięci od swoich kont - i pieniędzy.

W okienku banku PKO BP w całym kraju nie działa system bankowy. Dziś jest piątek i zostaje bez pieniędzy na weekend, bo nie posiadam karty do bankomatu. Czy mogli by państwo spytać bank o co chodzi i czy nasz pieniądze są bezpieczne?

PKO BP 1

Od ok godz. 11 na skrzynkę Kontakt TVN24 dostawaliśmy dziesiątki maili od internautów, którzy utracili dostęp do swoich kont. "Jak dowiedziałam się w okienku banku PKO BP w całym kraju nie działa system bankowy. Dziś jest piątek i zostaje bez pieniędzy na weekend, bo nie posiadam karty do bankomatu" - pisała Kaśka z Krakowa.

"Nie działa nic w banku PKO. Nie działają bankomaty PKO ani nie można z innych sieci wypłacić nic. Nie działają przelewy iPKO. Nie można wypłacić w żadnych oddziale banku. Po prostu katastrofa" - dodawał Krystian z Poznania.

"Witam, od rana nie funkcjonuje największy bank czyli PKO BP, internet, agencje, oddziały, od rana nic nie działa, jakiś skandal" - bulwersował się Tomek.

Bank naprawił

Wszystkiemu winna awarii systemu komputerowego banku. Pierwsze problemy pojawiły się ok. godz. 11. Na stronie pkobp.pl pojawił się komunikat: "Przerwa techniczna w iPKO i iPKO Biznes. Uprzejmie informujemy, że trwa przerwa techniczna w dostępie do serwisu internetowego i telefonicznego iPKO oraz iPKO Biznes. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!".

Od rana nie można zrobić żadnej operacji w tym banku. Nie mozna przelać, pobrać pieniędzy, nie działa system komputerowy, bankomaty - a panie tam pracujące nic nie wiedzą!

PKO BP 2

Na stronę ipko.pl widać było jedynie jeszcze krótszy komunikat: "Przepraszamy, w tej chwili trwa przerwa techniczna. Spróbuj ponownie w późniejszym terminie."

- Pojawiły się trudności natury technicznej. Nasi klienci mają ograniczony dostęp do swoich kont w naszych placówkach, a także nie mają dostępu do bankowości elektronicznej. Źródło tych problemów zostało już zlokalizowane i pracujemy nad ich usunięciem. Zapewniam, że wszelkie zlecenia dokonywane przez naszych klientów będą zrealizowane - mówił w rozmowie z TVN CNBC Biznes Marek Ryczkowski z biura prasowego PKO BP.

Około godziny 16 problem został rozwiązany. "PKO Bank Polski informuje, że usunięto trudności techniczne w funkcjonowaniu systemu informatycznego. Obecnie wszystkie oddziały Banku, serwis iPKO i call center pracują normalnie. Za wszystkie utrudnienia serdecznie przepraszamy" - napisali przedstawiciele biura prasowego banku na stronie pkobp.pl.

Bank zapewnia, że poszkodowani klienci, którzy ucierpieli na skutek awarii mogą starać się o odszkodowania od banku. - Jeżeli klienci czują się nieusatysfakcjonowani, mogą złożyć reklamację i będziemy te reklamację uwzględniać - mówił przed kamerą TVN CNBC Biznes Marek Ryczkowski.

PKO BP to największy polski bank. Na koniec roku prowadził 6,3 mln rachunków oszczędnościowo - rozliczeniowych, w tym ponad 3,2 mln z dostępem do internetu. Ma 1228 placówek i dysponuje siecią ponad 2,3 tys. własnych bankomatów.

mkg/bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane