• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Meblowy bankrut dostanie nowe życie

Meblowy bankrut dostanie nowe życie
Foto: TVN24 Foto: Swarzędz wstaje z kolan

Likwidator spółki Swarzędz Meble otrzymał od funduszu Sovereign Capital ofertę dotyczącą inwestycji w likwidowaną spółkę, aby zmienić profil jej działalności - podał producent mebli w komunikacie. Inwestor chciałby uczynić bankrutujące zakłady liderem rynku. Choć nie wiadomo jeszcze jakiego.

Fundusz chce, aby NWZA Swarzędza podjęło uchwałę o obniżeniu kapitału zakładowego poprzez obniżenie wartości nominalnej akcji z 50 gr do 5 gr celem pokrycia strat z lat ubiegłych, a jednocześnie przybliżenia jej do wartości rynkowej.

Następnie NWZA ma podjąć uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego o kwotę 39.324.588,95 zł poprzez emisję 786.491.799 akcji po cenie emisyjnej 5 gr za akcję, z wyłączeniem prawa poboru i skierowanie akcji nowej emisji w trybie oferty prywatnej do inwestora. Jeśli akcjonariusze Swarzędz Meble będą przeciwni wyłączeniu prawa poboru, fundusz proponuje alternatywnie uchwałę o emisji publicznej z prawem poboru.

Nowe życie

Fundusz chce też, aby środki pozyskane z emisji zostały zainwestowane "w nowe przedsiębiorstwo o dynamicznie rosnącej sprzedaży oraz będące jednym z liderów swojej branży".

Następnie NWZA Swarzędz Meble ma uchylić uchwałę o likwidacji spółki.

Likwidator spółki zaznaczył, że podjęte rozmowy z Sovereign Capital, nie oznaczają wstrzymania procesu likwidacji, który jest w dalszym ciągu realizowany po decyzji NWZA spółki w marcu. - Otrzymana oferta zostanie przedłożona do rozpatrzenia na najbliższym posiedzeniu rady nadzorczej emitenta i w oparciu o opinię rady nadzorczej zostaną podjęte decyzje o dalszych działaniach, w tym co do zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w sprawach objętych treścią oferty - napisano.

W marcu akcjonariusze "Swarzędza" zdecydowali o likwidacji spółki. Uzasadnieniem decyzji są słabe wyniki finansowe i brak perspektyw.

mkg//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane