• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

McCain też chce ulżyć Amerykanom w kryzysie

Republikański kandydat na prezydenta USA John McCain ma zaprezentować we wtorek własny obszerny plan walki z kryzysem finansowym. To jego odpowiedź na zapowiedzi działań zgłoszone przez jego demokratycznego kontrkandydata Barracka Obamę.

Plan McCaina ma zakładać m.in. ograniczenie skutków kryzysu dla Amerykanów, którzy stracili oszczędności z powodu krachu na giełdach oraz wprowadzenie znacznych ulg podatkowych dla seniorów.

Republikański kandydat kwestiom gospodarczym poświęcił część swego poniedziałkowego wystąpienia w Wilmington w Karolinie Północnej. Jak odnotowali obserwatorzy, po raz kolejny jednak ograniczył się do powtórzenia swych wcześniejszych propozycji eksploatacji złóż naftowych u wybrzeży USA - aby zwiększyć krajową produkcję ropy - oraz zamrożenia wszystkich wydatków budżetowych z wyjątkiem obrony narodowej.

W tym samym czasie jego rywal Barack Obama przedstawił w Toledo w stanie Ohio swój szczegółowy plan wyjścia z kryzysu finansowego, pomocy dla dotkniętych nim Amerykanów i naprawy gospodarki amerykańskiej. Proponował ulgi podatkowe dla firm stwarzających nowe miejsca pracy w USA i zapowiedział inwestycje w infrastrukturę, które także mają pobudzić zatrudnienie. Obiecał też rozszerzenie świadczeń dla bezrobotnych.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane