• rozwiń

Temat: Podatki

Mazowsze nie przeleje w kwietniu janosikowego. Struzik: nie mamy i nie zapłacimy

Mazowsze nie przeleje w kwietniu janosikowego. Struzik: nie mamy i nie zapłacimy
Foto: sxc.hu Foto: Mazowsze nie chce płacić janosikowego

Samorząd województwa mazowieckiego nie zapłaci we wtorek kolejnej raty janosikowego - poinformował na konferencji prasowej marszałek województwa Adam Struzik. Mazowsze miało zapłacić kwietniową transzę w wysokości 53,8 mln zł.

- Powinniśmy we wtorek przelać, ale wczoraj poborca zabrał nam te pieniądze. Dzisiaj ich nie przelejemy, bo ich nie mamy - powiedział Struzik.W poniedziałek z kont województwa mazowieckiego ściągnięto 61 mln zł zaległego janosikowego. Województwo ma jeszcze zaległości z tego tytułu w wysokości 104 mln zł. Chodzi o raty za listopad 2013 r. (zapłacono tylko 2 mln zł z ok. 55 mln zł) oraz marzec br. (zapłacono ok. 1,7 mln).

Do wtorku samorząd miał zapłacić kwietniową ratę w wysokości ok. 53,8 mln zł.

Będą płacić, jeśli będą nadwyżki

Marszałek województwa podkreślił, że samorząd nie płaci janosikowego, ponieważ nie ma pieniędzy. Wyjaśnił, że Mazowsze w pierwszej kolejności musi pokrywać koszty zadań własnych. - Jeżeli będą nadwyżki, będziemy płacili janosikowe - zaznaczył. Przyznał, że na razie nie wiadomo jakiej wysokości będą to nadwyżki i czy w ogóle one będą. Struzik przypomniał, że w styczniu i lutym br. samorząd musiał posiłkować się kredytem, aby spłacić swoje zobowiązania wynikające z janosikowego.

Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepisy o janosikowym są niezgodne z Konstytucją, ponieważ nie określają żadnych granic wpłat do budżetu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane