• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Mattel wycofuje kolejne zabawki

Kolejną partię zabawek wycofuje ich największy na świecie producent, firma Mattel. Tym razem jest to 155 tysięcy zabawek wyprodukowanych w Meksyku. Powtarzające się przypadki trefnych produktów mogą zakończyć się embargiem na zabawki.

W Europie wycofano ze sprzedaży 17 tys. zabawek, które miały łatwo odłączane zbyt małe części. Dzieci mogły je połknąć. Wycofywane zabawki należą do serii "Laugh and Learn - Kitchen Toys" (z ang. "Śmiej się i ucz - zabawkowa kuchnia").

W ostatnich miesiącach ze względu na niebezpieczne związki chemiczne, m.in. zbyt dużą zawartość ołowiu, wycofano na całym świecie ze sprzedaży miliony wyprodukowanych w Chinach zabawek. Wśród nich było około 21 mln zabawek firmy Mattel.

Władze w Europie i Stanach Zjednoczonych przeprowadzają obecnie gruntowny przegląd zasad bezpieczeństwa w branży zabawkarskiej. Unijni komisarze ds. ochrony konsumentów ostrzegają, że jeśli sytuacja się nie poprawi, na zabawki produkowane w Chinach może zostać nałożone embargo. O poprawie stanu rzeczy ma przekonać raport, który w przyszłym tygodniu mają przedłożyć chińskie władze.

We wrześniu niemieckie ministerstwo gospodarki domagało się od Komisji Europejskiej zaostrzenia unijnych przepisów dotyczących kontroli importowanych zabawek i zaproponowało wprowadzenie "obowiązkowej kontroli" zabawek sprowadzanych spoza Unii.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane