• rozwiń

Mattel wycofa z Polski wadliwe zabawki

Mattel wycofa z Polski wadliwe zabawki
Foto: TVN24 Foto: Zabawki Mattela prześladuje pech?

Producent podjął decyzję o wycofaniu zabawek, po doniesieniach o obluzowujących się w nich magnesach. Do tej pory nikt nie zgłaszał jeszcze zranień wśród dzieci.

- Wycofanie z rynku nie wynika ze zgłaszanych przypadków zranień, ale związane jest z informacjami o odpadaniu magnesów i nowymi, bardziej rygorystycznymi standardami mocowania magnesów, wprowadzonymi przez Mattel - napisała we wtorek spółka w oświadczeniu.

Mattel wycofuje zabawki zawierające magnesy, wyprodukowane od stycznia 2002 roku do 31 stycznia 2007 roku, w tym niektóre lalki, figurki, zestawy zabawek. W Polsce będzie to prawie 165 tys. sztuk. W sumie na całym świecie Mattel wycofa 18,2 mln zabawek magnetycznych. Najwięcej - 9,5 mln - w USA.

Niebawem w sklepach detalicznych, hurtowniach i sieciach supermarketów pojawią się specjalne plakaty na temat tych zabawek.

Firma zapewnia, że od stycznia 2007 roku stosuje wzmocniony system mocowania magnesów w swoich zabawkach.

Konsumenci, którzy mają zabawki pochodzące z wadliwej serii, proszeni są o kontakt z firmą Mattel pod nr tel. 22 33 42 115. Po odesłaniu do firmy Mattel wadliwego produktu, konsument otrzyma bon pieniężny (o wartości odpowiadającej cenie zabawki i kosztom wysyłki).


Poluzowane magnesy to nie jedyny problem Mattela. Kilka dni temu firma zaczęła wycofać z rynku kolejną serię importowanych z Chin zabawek z powodu zawartości szkodliwych substancji. Właściciel firmy dostarczającej je Mattelowi popełnił samobójstwo.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane