• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Reforma emerytalna - popracujemy do 67. roku życia

Matki szybciej na emeryturę? "To ruch antykobiecy"

- Spotkania z kobietami uświadomiły mi, że same kobiety uważają, że emerytalna ulga na dzieci, o której mówi PSL to ruch antykobiecy, bo kobieta która ma więcej dzieci, miałaby niższą emeryturę - powiedział w RMF FM minister finansów Jacek Rostowski. Za "zupełnie niezrozumiały" uznał też inny pomysł ludowców, by wiek emerytalny i mężczyzn i kobiet podnieść jedynie o 2 lata, a decyzję ws. dalszej podwyżki dla pań zostawić przyszłym rządom.

Ja chciałbym przekonać głównie ludzi, znaczy koalicjanta też

Jacek Rostowski

- Dla mnie jest to zupełnie niezrozumiałe, żeby można było powiedzieć: no tak, uważamy, że podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat jest to słuszne i potrzebne, ale zostawmy to innym jeżeli chodzi o najtrudniejszą część - powiedział Rostowski odnosząc się do pomysłu ludowców. - Politycy są od tego, aby wziąć na siebie odpowiedzialność za losy kraju. (...) Ja absolutnie nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy popatrzeć wyborcom w oczy i powiedzieć: no my wiemy, co trzeba zrobić, ale zdecydowaliśmy, że zostawimy to komu innemu. Bo to za trudne - dodał.

Rostowski skrytykował też pomysł obniżania wieku emerytalnego kobiet o 3 lata za każde urodzone dziecko. - Kobieta, która tym więcej miała dzieci, musiała na te dzieci wydawać. No a potem będzie miała niższą emeryturę - argumentował.

Minister dopytywany, czy w takim razie PO nie zgodzi się na żadne ustępstwo wobec koalicjanta, odpowiedział wymijająco. - Ja chciałbym przekonać głównie ludzi, znaczy koalicjanta też - stwierdził. Uniknął też odpowiedzi na pytanie, czy jest gotowy przegłosować w Sejmie podwyższenie wieku emerytalnego nie z PSL, a z Ruchem Palikota. - W Sejmie musi być większość. Oczywiście jest dużo lepsza sytuacja jeżeli utrzymujemy integralność koalicji, która zapewniła stabilność rządzenia przez ponad trzy lata. Ta reforma na pewno musi być przeprowadzona. Ona jest kluczowa dla Polski - powiedział tylko. - Im więcej partii i im więcej posłów będzie głosowało za tą reformą, tym lepiej - dodał dopytywany.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane