• rozwiń

Materiały budowlane dla powodzian bez VAT

Materiały budowlane dla powodzian bez VAT
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Wiceminister finansów Mikołaj Grabowski

Nawet już w środę może wejść w życie rozporządzenie ministra finansów o zwolnieniu z podatku VAT materiałów budowlanych przekazywanych powodzianom - ujawnił w TVN CNBC Biznes wiceszef resortu Maciej Grabowski.

Według jego słów projekt jest już po uzgodnieniach międzyresortowych i we wtorek będzie się zajmował komitet rady ministrów. Po uzyskaniu jego opinii w środę może podpisać go minister Jacek Rostowski, a rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Ze zwolnienia z podatku będzie mógł skorzystać każdy przedsiębiorca - nie tylko producent, ale także handlowiec, pośrednik czy właściciel składu budowlanego. Według obecnie obowiązujących przepisów takie zwolnienie przysługuje wyłącznie tym darczyńcom, którzy są producentami.

Materiały budowlane będzie można przekazać konkretnym osobom lub instytucjom pomagającym powodzianom. Przedsiębiorca, który dostarcza materiały, musi od poszkodowanego otrzymać zaświadczenie, że został on poszkodowany w żywiole – takie zaświadczenia wydają gminy i ośrodki pomagające powodzianom.

Zwolnienie dotyczy tylko materiałów budowlanych i tylko takich, które zostaną przekazane bezpłatnie - nie dotyczy sprzedaży.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane