• rozwiń

Masz smartfona? Masz kondoma

Masz smartfona? Masz kondoma
Foto: NYC Department of Health and Hygiene Foto: Instalujesz aplikację w telefonie - i wiesz gdzie dostaniesz darmową prezerwatywę

Czasem - zwłaszcza w Wielkim Jabłku - sytuacja robi się gorąca i prezerwatywa jest potrzebna natychmiast. Więc władze Nowego Jorku darmowe kondomy rozdają od dawna. Na Walentynki dały mieszkańcom - ale i przyjezdnym - coś nowego: aplikację na smartfony, która pozwoli zlokalizować najbliższy automat z darmowymi prezerwatywami.

Walentynki w USA to także National Condom Awareness Day (dosł. Narodowy Dzień Świadomości Kondomów). Departament Zdrowia "Wielkiego Jabłka" chwali się z tej okazji, że darmowe nowojorskie prezerwatywy jeszcze nigdy nie były tak łatwo dostępne. Tę dostępność zapewnić ma NYC Condom Finder - czyli aplikacja na smartfony, która na podstawie położenia użytkownika odczytanego z danych GPS wskaże gdzie znajduje się najbliższy automat z darmowymi kondomami.

Jeśli urządzenie nie ma modułu GPS, to można ręcznie wpisać adres pod którym aktualnie jesteśmy. Program potrafi wskazać na mapie najkrótszą drogę do jednego z tysiąca automatów. "Nowojorczycy przekonają się, że bez względu na to gdzie przebywają, zawsze mogą być chronić się przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową, w tym HIV, oraz niepożądaną ciążą" - zachwala Departament Zdrowia.

Bezpłatną aplikację można pobrać wpisując ‘NYC Condom’ w wyszukiwarce Android Market lub iPhone App Store. Informacje można też znaleźć na stronie NYC Condom na Facebooku.

Program bezpłatnego udostępniania prezerwatyw potrzebującym działa w Nowym Jorku od 2007 roku. Departament Zdrowia zachęca do ich używania w każdym kontakcie seksualnym, podkreślając, że prezerwatywa zapobiega infekcjom przenoszonym droga płciową, w tym wirusa HIV oraz chlamydii, opryszczki narządów płciowych, wirusowego zapalenia wątroby typu B i C.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane