• rozwiń

Masz internet? Musisz mieć papier...

Masz internet? Musisz mieć papier...
Foto: sxc.hu Foto: Pamiętaj, faktura za internet ma być na papierze

Przysługuje ci internetowa ulga w podatku PIT? A może tylko ci się tak wydaje?... Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", urząd skarbowy odmówi ci ulgi, jeśli nie będziesz miał faktury na papierze - i to nie takiej wydrukowanej na własnej drukarce, a pochodzącej od dostawcy internetu, z pieczęciami.

Każdy, kto chce skorzystać z ulgi internetowej w rocznym PIT, musi posiadać fakturę VAT wystawioną na własne nazwisko, potwierdzającej, że wydatki na sieć zostały poniesione - przypomina "Dziennik Gazeta Prawna".

Sęk w tym, że wielu operatorów internetu, zamiast wysyłać podatnikom papierowe faktury VAT, oferuje im dostęp do tych dokumentów za pośrednictwem strony internetowej. Tego fiskus nie akceptuje, nawet po wydrukowaniu takiego dokumentu.

Prawo do odliczenia wydatków na internet - do kwoty 760 zł w ciągu roku - daje tylko faktura papierowa, albo e-faktura z podpisem elektronicznym, uważa resort finansów. Abyśmy nie stracili prawa do ulgi, do końca grudnia operator powinien nam wystawić zbiorczą papierową fakturę za cały 2009 r. - podkreśla "Dziennik Gazeta Prawna".

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane