• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Masz drogie auto? Pewnie się z nim pieścisz

Masz drogie auto? Pewnie się z nim pieścisz
Foto: TVN24 Foto: W myjniach zmiany

Im droższymi autami jeździmy, tym droższym zabiegom pielęgnacyjnym je poddajemy: czyścimy parą, odtłuszczamy, a nawet ozonujemy. Wydajemy na to nawet 3 mld zł rocznie. - wynika z obliczeń "Dziennika Gazety Prawnej".

Jak pisze "DGP", rynek pielęgnacji aut rośnie obecnie już w tempie 20 proc. rocznie i wiele wskazuje na to, że będzie się nadal rozwijał. Świadczy o tym fakt, że w Polsce na jedną myjnię przypada 5 tys. samochodów, czyli dwukrotnie więcej niż np. w Niemczech i W. Brytanii.

Branża przechodzi też olbrzymie przemiany. Tradycyjne wodne myjnie wypierane są przez nowoczesne parowe. Myjnia taka zużywa na umycie auta zaledwie 1,5 l wody i ani kropla nie spada na ziemię, odpadają więc kosztowne inwestycje w instalacje odprowadzające ścieki. Są też firmy świadczące usługi pielęgnacyjne pod domem i używające do mycia zamiast wody preparatów w sprayu.

W dużych miastach powstają już motoryzacyjne salony piękności. Np. w firmie Venalis Luxury Auto SPA można zamówić usługę odtłuszczania (karoserii), jonizowania (wnętrza) bądź detoksykacji (lakieru). A na deser pozostaje już tylko woskowanie, które sama firma reklamuje tak: "Naturalny wosk carnauba ogrzewamy ciepłem dłoni i nakładamy ręcznie, wcierając w karoserię, podobnie, jak wciera się balsam w ludzką skórę". Kto tak zechce uszczęśliwić swoje auto, musi wydać ponad tysiąc złotych.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane