• rozwiń

Masowe zwolnienia w Johnson&Johnson

Masowe zwolnienia w Johnson&Johnson
Foto: sxc.hu Foto: Kryzys spowodował kolejne zwolnienia

Znany producent kosmetyków i leków Johnson&Johnson wpadł w poważne tarapaty. Przedstawiciele amerykańskiego koncernu poinformowali we wtorek, że z powodu kryzysu zwolnią do 8 tysięcy pracowników.

Zwolnienia kilku tysięcy członków załogi Johnson&Johnson są częścią przedsięwzięć antykryzysowych, które mają dać firmie do 900 mln dolarów oszczędności w 2010 roku.

Zatrudniają prawie 120 tysięcy ludzi

Zmniejszenie załogi i ogólne uproszczenie struktury firmy ma w przyszłości pozwolić amerykańskiemu gigantowi na roczne oszczędności rzędu 1,4-1,7 miliarda dolarów. Obecnie na całym świecie spółka zatrudnia 119 tysięcy ludzi. Zwolnienia mają objąć od 6 do 7 procent pracowników.

W III kwartale tego roku wpływy Johnson&Johnson spadły o 5 procent. Spowodowane jest to w dużej mierze spadkiem sprzedaży dwóch leków produkowanych przez koncern: Risperdalu, którym leczona jest schizofrenia, oraz przeciwpadaczkowego Topamaxu.

jr/tr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane