• rozwiń

Marriott wycofuje się z Aten. Przez recesję

Marriott wycofuje się z Aten. Przez recesję
Foto: marriott.com/ Foto: Luksusowy hotel Marriott International ucieka z Aten

Po 30 latach amerykańska sieć hotelowa Marriott International wycofuje się z Aten. To efekt głębokiej recesji, która od sześciu lat panuje w Grecji.

Hotel Athens Ledra Marriott poinformował na swojej stronie internetowej, że z końcem roku przestanie działać jako Marriott International. - Podpisaliśmy 30-letni kontrakt z greckim właścicielem hotelu ASTY S.A., który wygasa 31 grudnia - powiedział dziennikarzom przedstawiciel sieci Andreas Meletiu.

Usytuowany w alei Syngrou w pobliżu śródmieścia greckiej stolicy hotel będzie od przyszłego roku zarządzany bezpośrednio przez swojego pierwotnego właściciela.

Kryzys odstrasza inwestorów

Na podobny krok, co Marriott International w ostatnich latach zdecydowała się francuska sieć handlowa Carrefour oraz banki Credit Agricole i Societe Generale. Natomiast Coca-Cola Hellenic Bottling, druga co do wielkości rozlewnia napojów tej amerykańskiej grupy z Aten przeniosła dyrekcję firmy do Szwajcarii. Grecy odczuli też przeniesienie do Luksemburga przedsiębiorstwa Fage, które działa w branży przetwórstwa mlecznego, czyli ważnym sektorze gospodarki dla tego kraju.

- Podczas gdy rząd grecki uprawia propagandę sukcesu i mówi o ściąganiu zagranicznych inwestycji, rzeczywistość jest zupełnie inna, gdy nawet greckie firmy opuszczają grecki rynek - skomentował informację o wycofaniu się Marriotta portal Greek reporter.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane