• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Markiewicz ma swoją wizję Polsatu

Markiewicz ma swoją wizję Polsatu
Foto: TVN24 Foto: Marek Markiewicz chce innej koncepcji kanału biznesowego Polsatu

Polsat powinien stworzyć kanał informacyjny, niezależny od TV Biznes - uważa nowo powołany szef TV Biznes Marek Markiewicz. Dodaje, że jest to w planach, ale w bliżej nieokreślonej przyszłości.

TV Biznes zgodnie z zapowiedziami miała we wrześniu przekształcić się w 24-godzinny kanał informacyjny. - To na pewno pozostanie kanał informacyjno-biznesowy, nie zmieni się też jego nazwa - zapowiada Markiewicz.

Podkreśla jednak, że od poniedziałku stacja będzie wprowadzała na antenę coraz więcej programów produkowanych w Warszawie, a nie jak dotychczas w Poznaniu - aż do całkowitego przejęcia produkcji przez stolicę.

- Coraz częściej będzie też akcentowana strona informacyjno-publicystyczna. Na pewno też najszybciej jak to możliwe stałe pasmo publicystyczne w stacji obejmie Dorota Gawryluk (członek zarządu TV Biznes). Jest to tylko kwestia techniczna, pasmo mogłoby ruszyć już w przyszłym tygodniu - dodał Markiewicz.

Zaznaczył jednak, że docelowo koniecznym jest stworzenie nowego kanału, poświęconego wyłącznie informacji i publicystyce.

Marek Markiewicz, który do tej pory doradzał Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi, a w Polsacie prowadził program "Bumerang", został nowym redaktorem naczelnym TV Biznes. Zastąpił Romana Kukielaka. O sprawie poinformowała wtorkowa "Rzeczpospolita".

W ubiegłym tygodniu władze Polsatu odsunęły od kierowania "Wydarzeniami" Tomasza Lisa, po czym ten zrezygnował z prowadzenia programu "Co z tą Polską" i zasiadania w zarządzie stacji. Według gazety, nominacja Markiewicza ma uciąć spekulacje, że prezes Polsatu uległ PiS i z powodu nacisków tej partii odsunął Lisa.

"Na pewno nie było to argumentem w rozmowach ze mną i żadna polityka nie miała na to wpływu" - powiedział PAP Markiewicz.

Dodał, że wraz z objęciem funkcji w TV Biznes przestanie prowadzić "Bumerang", w którym oceniał pracę innych dziennikarzy. Podkreślił też, że "w ubiegłym tygodniu" złożył rezygnację z członkostwa w Partii Centrum.

W 1993 roku Markiewicz jako przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podpisał pierwszą ogólnokrajową koncesję na nadawanie dla Polsatu. To właśnie z tego powodu prezydent Lech Wałęsa, który sprzeciwiał się przyznaniu koncesji Polsatowi, odwołał Markiewicza ze stanowiska szefa KRRiT, choć ówczesna konstytucja mówiła tylko o tym, że prezydent powołuje szefa Rady.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane