• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Marcinkiewicz - firma jednoosobowa

Marcinkiewicz - firma jednoosobowa
Foto: Archiwum Foto: Były premier nie musi szukać pracy - od teraz sam będzie zatrudniał

Jeszcze w piątek donosiliśmy o propozycji pracy dla Kazimierza Marcinkiewicza w firmie telekomunikacyjnej Netia. Bez względu na to, czy otrzyma nominację, były premier postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i założył własną firmę.

Marcinkiewicz, po zakończeniu kariery politycznej, odejściu z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju i niepowodzeniach w banku Goldman Sachs, zdecydował się na założenie własnej, jednoosobowej firmy. I chociaż wygląda to jak przedziwne koło historii (za rządów Marcinkiewicza Ministerstwo Finansów chciało ograniczenia możliwości zakładania jednoosobowych firm), to wykazał się on patriotycznym duchem. Namawiany bowiem do zarejestrowania swojej działalności w zagranicznym raju podatkowym, zdecydował się płacić podatki w Polsce - pisze "Newsweek".

Wreszcie sam sobie panem

- 1 września otworzyłem biuro w Warszawie - potwierdził polityk, zadowolony, że nie musi być wierny tylko jednemu partnerowi biznesowemu. Na razie były premier nie zdradził, czym dokładnie będzie się zajmować. Liczy jednak na wysokie zyski i... podatki: - Zapewniam, że będą spore - podsumował w rozmowie z dziennikarzami "Newsweek Polska".

We wtorek akcjonariusze Netii mają zdecydować, czy przyjmą Kazimierza Marcinkiewicza do swojej rady nadzorczej. (CZYTAJ WIĘCEJ)

sm/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane