• rozwiń

Marcin Herra nie jest już prezesem spółki PL.2012+

Marcin Herra nie jest już prezesem spółki PL.2012+
Foto: PL.2012+ Foto: Marcin Herra nie jest już szefem PL.2012+

Marcin Herra nie jest już prezesem spółki PL.2012+, która jest operatorem Stadionu Narodowego w Warszawie. Taką decyzję podjęło Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki. Członkiem zarządu przestał być też Andrzej Bogucki.

Stanowisko Herry zajął Łukasz Sekuła, dotychczasowy prokurent PL.2012+ oraz dyrektor operacyjny w spółce.

Promowanie Stadionu

Spółka PL.2012+ od 1 stycznia 2013 roku jest operatorem Stadionu Narodowego. Firma jest odpowiedzialna za zarządzanie obiektem i nieruchomością zgodnie z przygotowanym i corocznie aktualizowanym biznesplanem, promowanie Stadionu Narodowego i budowanie jego marki.

PL.2012+ rozpoczęła funkcjonowanie w lutym 2008 roku, jako PL.2012 - spółka celowa Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Jej zadaniem była koordynacja przygotowań do EURO 2012.

Z Lotosu do PL.2012

Herra prezesem PL.2012 został 12 lutego 2008 roku. Powołał go ówczesny minister sportu Mirosław Drzewiecki. Wiceprezesami Pl.2012 byli Bogucki oraz Rafał Kapler, który później był prezesem Narodowego Centrum Sportu - pierwszego operatora Stadionu Narodowego. Kapler odszedł w lutym 2012 roku, po skandalu z odwołaniem piłkarskiego Superpucharu.

Podstawowym zadaniem PL.2012+ jest generowanie dochodów pokrywających koszty utrzymania stadionu. Na konferencji prasowej 18 grudnia ubiegłego roku i Herra, i minister sportu Andrzej Biernat podkreślali, że rok 2013 był sukcesem w działalności obiektu.

"Jeśli ścieżka wskazywana przez zarządcę obiektu jest prawdziwa, wszystko wskazuje, że w 2015 roku nie będzie wymagane dofinansowanie przez ministra sportu. Będę konsekwentnie pilnował tego zobowiązania prezesa. Jesteśmy dumni, że stadion żyje i jest miejscem kultowym" - stwierdził wówczas Biernat.

Herra (urodzony w 1974 roku) ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego uzyskując tytuł magistra, jest także absolwentem studiów MBA. Przez wiele lat zasiadał we władzach Grupy Lotos i spółek zależnych, m.in. jako dyrektor pionu rozwoju i operacyjnego. Pełnił też funkcję prokurenta Grupy Lotos S.A.

Stadion Narodowy został wybudowany kosztem blisko dwóch miliardów złotych na Euro 2012. Na trybunach może pomieścić 58,5 tys. widzów. Odbywają się tu nie tylko imprezy sportowe, ale także kulturalne i społeczne, m.in. ubiegłoroczny Szczyt Klimatyczny ONZ. Obiekt oferuje również pomieszczenia biurowe do wynajęcia.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane