• rozwiń

Mamy zaległe 8 mld długów

Mamy zaległe 8 mld długów
Foto: TVN24 Foto: Średnia kwota zaległego zadłużenia wzrosła przez ostatni kwartał o 10 proc.

8,12 mld zł wyniosło w listopadzie zadłużenie blisko 1,3 mln osób, które nie spłaciły swoich długów w ciągu 60 dni - wynika z najnowszego raportu Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Polacy zalegają z płatnościami na kwotę ośmiu miliardów złotych - wynika z danych Biura Informacji Gospodarczej. W ostatnim kwartale kwota ta rosła dwukrotnie szybciej niż średnio w pięciu poprzednich kwartałach.

Liczba osób mających opóźnienia w płaceniu o co najmniej 60 dni wzrosła o pięć procent i wynosi ponad 1,200 tys. Średnia kwota zaległego zadłużenia wzrosła w ciągu ostatniego kwartału o 10 procent do 6425 złotych.

Najwięcej osób niewywiązujących się ze zobowiązań finansowych ma zadłużenie mieszczące się w przedziale od dwóch do pięciu tysięcy złotych. Niemal połowa osób czasowo nie wywiązujących się ze spłacania należności to drobni dłużnicy. Ich zobowiązania nie przekraczają dwóch tysięcy złotych.

kap/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane