• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Małych i średnich firm nie stać na specjalistów

Małych i średnich firm nie stać na specjalistów
Foto: sxc.hu Foto: Wysokie obciążenia płac i koszty zatrudnienia pracowników to podstawowe bariery w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce

Największą wartością firmy są jej pracownicy. Jednak małe firmy o fachowców muszą rywalizować z korporacjami. To nierówna walka - informuje piątkowy "Puls Biznesu".

Wysokie obciążenia płac i koszty zatrudnienia pracowników to podstawowe bariery w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce, na jakie wskazali przedsiębiorcy z małych i średnich firm, ankietowani

przez agencję badawczą Keralla Research na zlecenie Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL).

Brak pracowników

Jak się okazuje, firmy te miewają też problemy ze znalezieniem odpowiednich specjalistów. Mówi się wręcz o deficycie dobrych, wykwalifikowanych pracowników w sektorze MSP. A to właśnie małe firmy tworzą w Polsce najwięcej miejsc pracy.

Z analizy EFL wynika, że co drugi ankietowany przedsiębiorca, który prowadził rekrutację w ostatnim roku, miał problem ze znalezieniem właściwego pracownika. Tej sytuacji nie zmienił nawet utrzymujący się wciąż, dość wysoki poziom bezrobocia w kraju.

W badaniu EFL 34 proc. przedsiębiorców zwróciło uwagę na trudności w znalezieniu dobrych pracowników umysłowych, ale analizy wykazały, że w tym sektorze uwidaczniają się jeszcze większe problemy z zatrudnieniem wykwalifikowanych pracowników fizycznych (55,8 proc. respondentów).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane