• rozwiń

"Mały parkiet" coraz większy

"Mały parkiet" coraz większy
Foto: newconnect.pl Foto: New Connect rozrasta się z tygodnia na tydzień

Lista spółek na działającym od sierpnia przy warszawskiej GPW rynku wzbogaci się w październiku przynajmniej o pięciu nowicjuszy. Szturmuje go głównie branża IT.

Adv.pl, Infosystems, LUG, PerfectLine i Security Systems Integration (SSI) zapowiedziały wejście na New Connect jeszcze w październiku. Dołączą do 10 już notowanych firm. W tym tempie prognoza Ludwika Sobolewskiego, prezesa GPW, o 20 debiutantach do końca roku, już niedługo może zostać podniesiona.

- Staramy się wejść na rynek między 9 a 11 października. Uzyskaliśmy już 6,6 mln zł na rozwój w e-marketingu i wsparciu handlu elektronicznego - mówi Konrad Pankiewicz, wiceprezes Adv.pl., której debiut jest najbliżej.

Pod koniec miesiąca premierę planuje Infosystems, tworzący oprogramowanie dla branży poligraficznej. W ubiegłym roku miał 1,7 mln zł przychodów i 0,65 mln zł zysku netto. W roku obrachunkowym 2007/08 chce wypracować odpowiednio 3,7 mln zł i 1,5 mln zł.

- Chcemy rozwijać swoje oprogramowanie i zdobywać rynek - mówi prezes spółki Mariusz Sosnowski.

Trwa oferta prywatna PerfectLine. Integrator IT liczy na 6 mln zł.

- Po dziewięciu miesiącach 2007 roku mamy 22 mln zł przychodów i ponad 1 mln zł zysku. Rozwiniemy oprogramowanie i staniemy do dużych przetargów publicznych - mówi Łukasz Mleczko, prezes PerfectLine.

New Connect ruszył 30 sierpnia 2007 roku. Pierwszego dnia akcje pięciu z notowanych na nim spółek wzrosły po kilkaset proc. Obecnie notowanych jest 10 firm, głównie z sektora nowych technologii, choć nie tylko. Rynek poprzez emisję akcji umożliwia im zdobycie dodatkowych pieniędzy, na które z uwagi na swoją wielkość, nie mogłyby liczyć na GPW.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane