• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Małopolskie firmy jadą w świat

Małopolskie firmy jadą w świat

Wyjazdowe misje gospodarcze i promowanie za granicą małopolskich firm zakłada podpisana w poniedziałek umowa między Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie.

W planach obu instytucji są wspólne misje gospodarcze na za granicę, zwłaszcza do regionów, które stwarzają szansę do eksportu małopolskich firm oraz organizowanie spotkań na terenie województwa. MARR i IPH zajmą się także promocją targów, wystaw i spotkań branżowych, dających możliwość pozyskania partnerów handlowych, organizacja własnych giełd kooperacyjnych w kraju i za granicą oraz szkolenia i konferencję dla przedsiębiorców dotyczące handlu zagranicznego.

- To chyba pierwsza taka lokalna inicjatywa w naszym kraju, w ramach której instytucje zajmujące się wspieraniem przedsiębiorczości próbują zbudować własny program wspierania lokalnego eksportu – ocenił prezydent IPH Andrzej Zdebski.

Prezes MARR Witold Śmiałek powiedział, że agencja przeznaczy na wsparcie lokalnego eksportu środki ze swojego budżetu oraz pieniądze zewnętrzne z m.in. funduszy unijnych.

- Chcemy dobrze i mądrze wykorzystać te pieniądze – podkreślił.

Według niego agencja przy przedsięwzięciach promujących małopolski eksport będzie korzystać z doświadczeń zdobytych podczas organizowania wspólnego stoiska tamtejszych firm informatycznych podczas tegorocznych targów CeBIT w Hanowerze.

Według danych Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego za 2005 rok, wartość eksportu firm z terenu województwa wyniosła 3,940 mld euro, co stanowiło 5,8 proc. udziału w eksporcie Polski.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane