• rozwiń

"Mali" zbierają kasę i rosną w siłę na swoim parkiecie

"Mali" zbierają kasę i rosną w siłę na swoim parkiecie

Od 45 do 675 proc. - takie wzrosty zanotowało na otwarciu pięciu debiutantów rynku NewConnect przeznaczonego dla spółek innowacyjnych. To nowy rynek na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Digital Avenue

Prawa do akcji spółki Digital Avenue wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect o 44,64 proc., do 40,50 zł. Z emisji około 25 proc. nowych akcji w trybie private placement, czyli w ofercie niepublicznej dla funduszy i instytucji finansowych, Digital Avenue pozyskało około 5,86 mln zł.

Celem spółki jest rozwój i konsolidacja przedsięwzięć w zakresie cyfrowej rozrywki, kontentu oraz mediów. Tworzy ona grupę kapitałową, do której należą spółki działające na pograniczu rynku internetowego, mobilnego oraz mediów i rozrywki. Główne cele emisyjne Digital Avenue to przejęcie udziałów w spółce Medusa, która tworzy i rozbudowuje serwisy internetowe oraz inwestycje w nowe przedsięwzięcia to.


Viaguara

Akcje spółki Viaguara, właściciela marki kolorowych wódek o tej samej nazwie, wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect o 317,26 proc., do 5,80 zł. Kapitał zakładowy Viaguary dzieli się na prawie 20 mln akcji. W czwartek na NewConnect zadebiutowało łącznie 12 mln akcji o wartości nominalnej 0,1 zł każda.

W 2007 roku Viaguara przeprowadziła już w trybie private placement emisję dwóch mln akcji, w wyniku której pozyskała 2,8 mln zł. Viaguara w październiku planuje pierwszą publiczną emisję akcji aby pozyskać środki na ekspansję w Unii Europejskiej, następnie planowana jest kolejna emisja na ekspansję na świecie.


Wrocławski Dom Maklerski

Prawa do akcji Wrocławskiego Domu Maklerskiego wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect o 150 proc. do pięciu zł. Do obrotu na alternatywnym rynku NewConnect trafiło osiem mln akcji. Wartość oferty w trybie private placement Wrocławskiego Domu Maklerskiego wyniosła 23,2 mln zł, z czego 16 mln zł stanowiły wpływy z emisji nowych akcji.

Środki z emisji spółka chce przeznaczyć na rozwój WDM TFI (2,5 mln zł), inwestycje portfelowe typu pre-IPO (11 mln zł), utworzenie punktów inwestycyjnych pod marką WDM w największych miastach w Polsce (1,5 mln zł) oraz na inwestycję w internetową dystrybucję jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych (1 mln zł).


S4E

Akcje spółki informatycznej S4E wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect o 120 proc., do 22 zł.

S4E działa w obszarze rozwiązań informatycznych do archiwizacji i ochrony danych. Od 2001 roku fundusz MCI Management jest większościowym akcjonariuszem spółki. Spółka dostarcza profesjonalne rozwiązania pamięci masowych oraz oprogramowanie do wspierania i archiwizacji danych. Plany spółki zakładają koncentrację na rozszerzeniu oferty skierowanej do partnerów biznesowych. W planach jest również wprowadzenie nowych linii produktowych i stworzenie centrum kompetencyjnego. Spółka przygotowuje się także do przejęć.


Virtual Vision

Akcje Virtual Vision wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect o 675 proc. do 0,31 zł. Firma wprowadziła do obrotu na alternatywnym rynku NewConnect milion akcji.


Wyzwania i nadzieje nowego rynku

NewConnect ma służyć pozyskiwaniu finansowania dla innowacyjnych spółek nowych technologii, finansowaniu badań i rozwoju. Jednocześnie ma on wzmocnić pozycję Giełdy w regionie. Według założeń, na nowy rynek mają trafiać niewielkie spółki, o kapitalizacji ok. 20 mln zł i wartości oferty publicznej od kilkuset tysięcy do kilku mln zł.

Akcje znajdują się w odrębnym systemie obrotu giełdowego, poza rynkiem regulowanym. Notowania odbywają się od poniedziałku do piątku, od godz. 10 do 14. Spółki z nowego rynku mają niższe wymogi informacyjne. Nie muszą np. przesyłać informacji kwartalnych.


Kolejne spółki, które mają wejść na NewConnect to: Security System Integration, MW Trade, Stark Development, ColorPress, Columb Technilogies i Krynicki Recykling, Liquid Fuels.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane